1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizer
Modern Poland Foundation

Prowadzę blog na platformie google blogspot. Mam też stronę na Facebooku o tej samej nazwie. Ktoś założył blog oraz stronę na Facebooku przestawiając tylko wyrazy w tej nazwie. Czy jest to naruszenie praw autorskich? W jaki sposób bronić się przed taką nieuczciwą "konkurencją"?

Tematy: naruszenie autorskich praw majątkowych / naruszenie autorskich praw osobistych / zakres ochrony / nazwa / blog / nieuczciwa konkurencja / ochrona nazwy / facebook / prawo do nazwy / prawa autorskie do nazwy

Prawno-autorska ochrona nazw to temat, wokół którego toczy się żywa dyskusja. Ale nie można takiej ochrony w zupełności wykluczyć. Jest zatem możliwe, że osoba prowadząca „konkurencyjne” strony narusza prawa autorskie do nazwy i można do niej kierować roszczenia określone w ustawie o prawie autorskim.

dr Krzysztof Siewicz

Wróć do listy pytań.