1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizer
Modern Poland Foundation

Czy mogę legalnie sprzedawać plakaty lub drukowane obrazy, których jedyną treścią będzie zdjęcie na licencji CC0 bezpłatnie ściągnięte przeze mnie z internetu?

Tematy: licencje CC / licencje

Oświadczenie CC0 pozwala na zwielokrotnianie, zmienianie, rozpowszechnianie i wykonywanie utworu, nawet w celu komercyjnym bez pytania o zgodę.

Niemniej jednak trzeba pamiętać, że w jednej fotografii mogą mieścić się prawa wielu osób (prawa do fotografowanej rzeczy, prawa do wizerunku przedstawionej na fotografii osoby. Por. nasze wcześniejsze odpowiedzi na ten temat: http://prawokultury.pl/pierwsza-pomoc/485/, http://prawokultury.pl/pierwsza-pomoc/21/. Warto zatem upewnić się, że osoba przywołująca CC0 jest jedynym uprawnionym do podejmowania wszelkich decyzji w zakresie przedmiotowego zdjęcia.

Martyna Stefańska

Wróć do listy pytań.