1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Duże pieniądze na promocje monopoli intelektualnych

20 listopada 2012 12:56
Paweł Stankiewicz

Jan Kapela z Krytyki Politycznej zapytał wczoraj na konferencji organizowanej przez fundację „Legalna Kultura” pt.: „Wspieraj kulturę. Korzystaj z legalnych źródeł” o ilość pieniędzy publicznych jakie otrzymała fundacja. „1 mln 325 tys. zł” – usłyszał w odpowiedzi od prezes Fundacji Kingi Jakubowskiej.
Biorący udział w konferencji Hirek Wrona też pozostawał blisko tematów społeczno-ekonomicznych, zauważając, że nie każdego stać na Astona Martina, a „kultura, to jest właśnie taki Aston Martin”.
Jak cie nie stać na kulturę to może zostaniesz twórcą ludowym. Ich twórczości prawo autorskie nie chroni. Bardzo mi się podoba ekskluzywny pomysł na arystokratyczną kulturę – można by w ten sposób rozwiązać problem zatłoczonych bibliotek – zabronić wstępu osobom zarabiającym poniżej 3000 zł netto miesięcznie. Może wreszcie zrobi się w nich na tyle luźno, że nie będzie legalnych kolejek do kserokopiarek?

Komentarze

Dodaj komentarz