1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Dzień dobry. Tu strona Prawo Kultury

28 sierpnia 2012 16:10
Zespół projektu

Na początek warto się przywitać. Na tej stronie będziemy informować o wszystkim, co jest związane z dyskusją o prawie autorskim – w Polsce i na świecie.

Mamy na temat tego prawa swoje zdanie. Uważamy, że jest dalekie od doskonałości: za mało w nim miejsca na prawa użytkowników, za dużo na czasowe monopole autorów. Wierzymy, że każdy jest poetą, wszystko jest poezją.
Uważamy, że w debacie publicznej i komunikatach medialnych zbyt wiele jest błędnych, nieprecyzyjnych czy po prostu stygmatyzujących sformułowań: nielegalne ściąganie, nielegalne treści, piraci internetowi. Chcemy je zastąpić językiem bardziej neutralnym i rzeczowym, aby dyskusja na temat przyszłości tego prawa angażowała mniej emocji, a więcej rozsądku.

Na naszej stronie znajdą Państwo:

  • wiadomości, a także linki do informacji, artykułów, opinii, ciekawych komentarzy związanych z tematyką prawa autorskiego;
  • publikacje związane z tematyką prawa autorskiego i jego związków z kulturą;
  • informacje o wydarzeniach w Polsce i ważniejszych wydarzeniach na świecie związanych z reformą prawa autorskiego;
  • oficjalne stanowiska Fundacji Nowoczesna Polska związane z tematyką prawa autorskiego, także te w oficjalnych konsultacjach organów państwa czy organizacji międzynarodowych;
  • wkrótce także dział, który nazwaliśmy „pierwsza pomoc w prawie autorskim”, gdzie w przystępny sposób objaśnimy podstawy prawa autorskiego;

Wierzymy, że kultura to wspólny wysiłek. Uznajemy, że nie wiemy wszystkiego. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego redagowania naszej strony. Zachęcamy do pisania opinii, przesyłania wiadomości o wydarzeniach czy linków z krótkim komentarzem wstępnym. Wszelkie publikowane treści będą dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach, a nadsyłane wiadomości będą moderowane.

zdjęcie: http://www.flickr.com/photos/paulsimpson1976/4718632320/, paul-simpson.org na licencji CC-BY-SA

Komentarze

Dodaj komentarz