1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Dzień domeny publicznej

3 stycznia 2013 16:46
Repost

Zapraszamy na wspólne obchody Dnia Domeny Publicznej, organizowane jak co roku przez Koalicję Otwartej Edukacji. Z początkiem 2013 roku, wolne dla wszystkich staną się dzieła m.in. Bronisława Malinowskiego, Lucy Maud Montgomery, Bruno Schulza i Wojciecha Kossaka (oto pełna lista twórców).

Obchody Dnia Domeny Publicznej odbędą się w piątek 4 stycznia w lokalu państwomiasto w Warszawie, na ulicy Andersa 29. Zaczynamy o 18:00 prezentacją twórców, których dzieła przechodzą do Domeny oraz dyskusją o korzystaniu z domeny publicznej w wirtualnych projektach z udziałem: Łukasza Kozaka (blog Discarding Images), Doroty Kawęckiej (innemuzeum.pl) Tomasz Ganicza (Wikimedia Polska), Łukasza Kowalskiego (Teatr NN). Od godziny 20:00 zapraszamy do wspólnej zabawy i oglądania filmów z Domeny Publicznej. W planach mamy również happening oparty o wymianę darów Kula, opisaną przez Bronisława Malinowskiego.

Więcej informacji na stronie Dnia Domeny Publicznej.

Komentarze

Dodaj komentarz