1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Fundacja Nowoczesna Polska na kongresie hakerskim 30C3

30 grudnia 2013 22:10
Marcin Koziej

Fundacja Nowoczesna Polska wzięła udział w 30tej edycji największego kongresu hackerskiego Chaos Communication Congress (27-30 grudnia, Hamburg). Fundacja była częścią zgromadzenia Noisy Squary, razem z organizacjami zrzeszonymi w EDRi (European Digital Rights) i innymi, które zajmują się społecznymi aspektami technologii informatycznych.

Fundacja przedstawiła projekt Debata o prawie autorskim: gra konferencyjna. Zestawy kart, które są częścią projektu Prawo Kultury, cieszyły się dużą popularnością. Przy ich użyciu ekipa Fundacji przeprowadziła m.in. warsztaty dotyczące języka używanego w debacie o prawie autorskim. Uczestnicy przedyskutowali zaproponowany przez Fundację słownik rekomendowanych, ambiwalentnych i odradzanych wyrażeń. Głównym przesłaniem warsztatu było uwrażliwienie na fakt, że język nie jest niewinny. Jest to ważne zarówno w analizie wypowiedzi wspierających wzmocnienie prawa autorskiego, jak i tych, którzy dążą do reformy gwarantującej prawo do kultury.

Komentarze

Dodaj komentarz