1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Hirek Wrona zamyka projekt "Bądź świadomy"

29 grudnia 2012 14:13
Jaroslaw Lipszyc

To już oficjalne: Hirek Wrona ogłosił zamknięcie projektu Bądź świadomy. Znamy się z Hirkiem od dawna, był on między innymi gościem zorganizowanej przez fundację Nowoczesna Polska konferencji Copy Camp

Z Hirkiem Wroną dzieli nas zapewne wszystko, szczególnie zaś poglądy na istotę i rolę systemu monopolu prawnoautorskiego. Mamy mnóstwo zarzutów merytorycznych wobec akcji „Bądź świadomy”. Nie my jedni zresztą. Środowiska związane z Partią Piratów (w budowie) uruchomiły z dużym rozmachem zorganizowaną akcję Bądź Bardziej Świadomy. Ale jednego jesteśmy absolutnie pewni: Hirek Wrona jest jedną z tych osób, które w debacie o monopolu prawnoautorskim zabierały głos kierując się dobrem publicznym. Fundamentalnie nie zgadzając się z diagnozami Hirka jednocześnie bardzo szanujemy go jako adwersarza. Dlatego życzymy mu powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach.

Komentarze

Avatar
pradut
30 grudnia 2012 19:37

Pan Hirek ma monopol na swoją kurtkę i portfel. Powinien te dobra czym prędzej oddać.

Dodaj komentarz