1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Japonia: czy surowe prawo wspiera sprzedaż muzyki?

13 listopada 2012 11:11
Paweł Stankiewicz

Z początkiem października tego roku, w Japonii weszło w życie surowe prawo, karzące za posiadanie „nielegalnie pobranych plików” muzycznych czy filmowych. Teraz, po miesiącu działania nowego prawa, jak informuje portal Japan Today, spadek sprzedaży muzyki w Japonii nie został zahamowany: w sondażu monitorującym tę sprzedaż 68% osób zadeklarowało, że nie wydało w ostatnim miesiącu na muzykę nawet jena. To najwięcej od 10 lat.
Marcin Maj komentując sprawę w Dzienniku Internautów pisze Nie ma zatem sensu tworzenie prawa, które zmusza do płacenia. Zamiast tego trzeba tworzyć oferty, które zachęcą klientów do kupowania.

zdjęcie: http://www.flickr.com/photos/roland/4997247714/sizes/z/, autor: roland, licencja: CC-BY

Komentarze

Avatar
internauta
13 listopada 2012 12:17

Zaostrzanie prawa to nie jest właściwy kierunek.
Spadek sprzedaży to naturalna reakcja ludzi na pozbawianie ich praw podstawowych.
Nie jest to problem tylko Japoni tendencja spadkowa będzie rosła dotąd aż koncerny zrozumieją ,że najlepszym rozwiązaniem jest elastyczne prawo

Avatar
ja
6 grudnia 2012 23:01

Koncerny nie zrozumieją, bo koncerny rozumieją wyłącznie własny zysk. Jedyne rozwiązanie to likwidacja koncernów

Dodaj komentarz