1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Konferencja CopyCamp

26 października 2012 15:06
Marta Skotnicka/Paweł Stankiewicz

26 listopada w warszawskim kinie Kultura odbędzie się konferencja CopyCamp. Będzie ona w całości poświęcona problematyce prawa autorskiego. Po raz pierwszy w szerokim gronie spotkają się przedstawicielki/e środowisk o tak różnorodnych poglądach na temat dostępności i możliwości korzystania z dóbr kultury. Celem wydarzenia jest umożliwienie im podjęcia dialogu.

Gościem specjalnym konferencji będzie Nina Paley, znana amerykańska twórczyni komiksów i działaczka ruchu na rzecz otwartej kultury. Swój udział potwierdzili także m.in: Hirek Wrona, Lidia Geringer de Oedenberg, Artur Kurasiński, Krzysztof Lewandowski, Radek Czajka – więcej szczegółów na stronie konferencji.

W ramach nowoczesnej, „campowej” formuły konferencji umożliwiamy chętnym zaprezentowanie swojej opinii w obrębie tematyki spotkania w postaci 10-minutowego wystąpienia. Aby zgłosić się do roli prelegenta, należy zarejestrować się na stronie copycamp.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 listopada.

Dla chętnych do udziału w konferencji w charakterze widza, formularz zgłoszeniowy na stronie copycamp.pl zostanie uruchomiony 6 listopada.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w konferencji, będą mogły obejrzeć relację na żywo na stronach CopyCamp, Prawo Kultury oraz na stronie Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do debaty o prawie autorskim.

Konferencja CopyCamp jest częścią projektu Przyszłość prawa autorskiego.

Komentarze

Avatar
internauta
6 listopada 2012 21:09

Zastanawiam się czy będą jeszcze jakieś dyskusje(debaty) o reformie prawa autorskiego czy CopyCamp jest ostatnią z serii debat poświęconych prawu autorskiemu

Avatar
20 listopada 2012 14:32

Mogę dziś powiedzieć, że zainteresowanie Copycampem jest na tyle duże, że z pewnością dyskusje będą miały ciąg dalszy.

Dodaj komentarz