1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Minister Boni podsumował polskie doświadczenia z protestów przeciwko ACTA

18 stycznia 2013 13:13
Paweł Stankiewicz

17 stycznia minister Michał Boni (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji) uczestniczył w Strasbourgu w spotkaniu grupy roboczej Parlamentu Europejskiego zajmującej się ochroną danych osobowych. Minister wspominając ubiegłoroczne protesty przeciwko ACTA powiedział m.in.: „Sprawność i efektywność państwa zależy od dobrego połączenia między inteligentnym rządem i rządzeniem, a otwartym rządem i rządzeniem. To pierwsze oznacza właściwe i zorientowane na obywateli stosowanie nowych technologii, drugie („open government”) – to większy dostęp obywateli do informacji, prawo używania i modyfikowania tych informacji, dostosowywanie ich do swoich potrzeb.”
Dalej możemy też przeczytać: „Musimy więc uwzględniać prawa twórców, ale i prawa odbiorców treści to, że pojawiają się nowe mechanizmy obiegu tych treści. Musimy też szukać nowych modeli biznesowych i usuwać bariery, które ciągle są.”

zdjęcie: protesty przeciwko ACTA w Tallinie, autor: ottodv; licencja: CC-BY-SA

Komentarze

Dodaj komentarz