1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Napisz, co myślisz o prawie autorskim - konsultacje Komisji Europejskiej

14 stycznia 2014 16:42
Redakcja

Niedawno pisaliśmy, że ruszyły najważniejsze konsultacje w historii Unii Europejskiej – konsultacje dotyczące prawa autorskiego, jednak czasu na udzielenie odpowiedzi na pytania Komisji Europejskiej jest bardzo niewiele. Niestety KE odrzuciła szereg próśb o przedłużenie konsultacji – do ich końca pozostały zaledwie 3 tygodnie.
—- Komisja jednak zdecydowała się przedłużyć konsultacje o miesiąć, czyli do 5 marca! —-

Jest niezwykle istotne, aby każda obywatelka i każdy obywatel Unii wyraził swoją opinię na temat obecnego systemu i koniecznych zmian. W wyniku konsultacji Komisja zadecyduje, czy konieczna jest reforma systemu praw autorskich i w jakim kierunku powinna ona pójść. Aby ułatwić skomplikowany proces konsultacji, stworzyliśmy przystępną platformę w języku polskim, która w prosty sposób przeprowadzi przez pytania Komisji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach. Każdy głos ma znaczenie dla przyszłości prawa autorskiego w kontekście korzystania z dóbr kultury. Napisz, co myślisz o prawie autorskim! Wyślij swoją opinię do Komisji Europejskiej.

Komentarze

Avatar
gość
14 stycznia 2014 18:28

Czy komisja honoruje odpowiedzi częściowo anonimowe. Takie w których ktoś w formularzu poda samo imię lub całkowicie anonimowe?
Czy wymagane jest podanie pełnych danych osobowych imienia i nazwiska

Avatar
drg
14 stycznia 2014 18:40

Podanie imienia i nazwiska nie jest obowiązkowe, ale wydaje się, że imienne wypowiedzi są traktowane z większą uwagą niż anonimowe

Dodaj komentarz