1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Noworoczna antologia „My, dzieci sieci: wokół manifestu"

29 grudnia 2012 01:21
Redakcja

We wstępie do antologii My, dzieci sieci: wokół manifestu Jarosław Lipszyc pisze:

„Sieć przerosła świat na wskroś. Kimkolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy, robimy to w relacji z siecią i w sieci. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na brak refleksji nad siecią. Wśród zebranych przez nas tekstów są materiały literackie i postulatywne. Jest krytyka i analiza. Ale wszystkie one mają jeden cel: budować świat, który byłby choć trochę lepszy od tego, który mamy dziś. Ocalić to, co dobre, uniknąć zagrożeń, wyeliminować problemy.

[...] zebraliśmy w jedną pozycję kilkanaście głosów intelektualistów, głównie ze średniego pokolenia, którzy w ten czy inny sposób, mniej lub bardziej dosłownie, podjęli dialog z manifestem Czerskiego. Nie wyczerpuje to bynajmniej potrzeby dalszej dyskusji. Tekst Czerskiego jest gęsty i wielowątkowy nie tylko dlatego, że wymusza to literacka forma manifestu. Czerski świadomie czerpie z tradycji kilkudziesięciu lat refleksji nad siecią. Kiedy pisze, że »informacja chce być wolna«, tym samym stawia nas przed całym wagonem cyberaktywistycznych tekstów. Chcemy, by ta debata trwała nadal.”

Zapraszamy do lektury i do dyskusji!

Antologia dostępna już w formatach: PDF, EPUB i MOBI.

Zdjęcie na okładce: Nina Matthews Photography@Flickr, CC BY 2.0.

Komentarze

Avatar
Magd
29 grudnia 2012 17:54

A będzie dostępny jakiś czytnikoprzyjazny format, mobi lub ePub?

Avatar
lolek
29 grudnia 2012 18:52

Spróbuj przekonwertować ten PDF na bardziej czytnikowy format za pomocą tej strony:

http://www.online-convert.com

Avatar
Marta Skotnicka
29 grudnia 2012 19:10

Tak, publikacja będzie wkrótce dostępna w formatach na czytniki.

Avatar
Bartek
30 grudnia 2012 12:07

@Marta Skotnicka a może po prostu udostępnicie źródła np. w formacie Latexa albo wyplujcie z tego czysty HTML to w wolnej chwili zrobię z tego epub oraz mobi.

Avatar
30 grudnia 2012 23:12

MOBI/EPUB – wersja robocza, na szybko.

http://dl.dropbox.com/u/1078015/my-dzieci-sieci-wokol-manifestu/index.html

Avatar
Bartek
31 grudnia 2012 08:27

@Insider – niestety to nie jest takie proste i nie wystarczy konwersja via Calibre. W plikach brakuje m.in. cyfr w tekście oraz niektórych liter. Poza tym jest problem z przypisami.

Avatar
insider
31 grudnia 2012 10:32

@Bartek – wiem, dlatego zaznaczyłem że to wersja robocza; „dziubię” nad lepszą wersją, zwłaszcza przypisy wyskakujące w środku tekstu są irytujące. Mam nadzieję, że uda mi się rzecz doprowadzić do stanu używalności. No chyba, że wcześniej pojawi się oficjalna czytnikowa wersja

Avatar
Marta Skotnicka
31 grudnia 2012 12:01

Można już pobierać EPUB i MOBI!

Dodaj komentarz