1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

PIK chce obniżyć pozycje stron naruszajacych prawa autorskie

12 czerwca 2013 12:08
Paweł Stankiewicz

Polska Izba Książki wysyła do wydawców apel o konsekwentne, masowe zgłaszanie do Google stron naruszających ich monopole prawnoautorskie, do jakich dotrą za pomocą tej wyszukiwarki.

Chodzi o to, by wydawcy, którzy do wyszukiwarki wpiszą tytuł wydanej przez siebie książki i znajdą odnośniki do serwisów w których można znaleźć tę pozycje dystrybuowaną bez ich zgody, zgłaszali te serwisy do Google’a jako łamiące regulamin. Ma to obniżyć wysokie miejsce takich stron internetowych w wynikach wyszukiwania.
Dyrektorka generalna PIK mówi też o akcji: „Zainteresowanie wydawców jest spore, bo i straty przez nich ponoszone z powodu piractwa są ogromne”.

Ciekaw jestem w jaki sposób zbrojne grupy działające na morzu wpływają na sprzedaż książek? Chętnie poznałbym też metodologię liczenia strat. A może jednak chodzi o potencjalne zyski?

Komentarze

Dodaj komentarz