1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

CopyCamp 2012

12 grudnia 2012 11:56
Marcin Drabek, Paweł Stankiewicz

W poniedziałek 26 listopada 2012 roku odbyła się organizowana przez Fundację Nowoczesna Polska konferencja CopyCamp, poświęcona przyszłości prawa autorskiego. Chcieliśmy, aby było to pierwsze powszechne spotkanie środowisk zajmujących się prawem autorskim oraz szerzej – obiegami kultury.

Cieszymy się, że nasz pomysł udało się zrealizować mimo trudnej, eksperymentalnej formuły – serii krótkich, 10-minutowych wystąpień – umożliwiając tym samym zawiązanie wyważonej dyskusji, uwzględniającej różne punkty widzenia i różne doświadczenia twórców oraz uczestników kultury.

W konferencji wzięło udział około 250 osób i ponad trzydziestu prelegentów i prelegentek. Wśród gości znaleźli się między innymi artyści: Nina Paley, Marek Kościkiewicz, Michał Kwiatkowski, aktywiści społeczni: Radek Czajka, Jarosław Lipszyc, Alek Tarkowski, Zbigniew Łukasiak, europosłowie – Paweł Zalewski i Lidia Geringer de Oedenberg, prawnicy – Jan Błeszyński, Elżbieta Traple, Helena Rymar i Konrad Gliściński, publicyści i dziennikarze – Hirek Wrona, Artur Kurasiński, Maciej Ostaszewski oraz wielu innych ekspertów, zajmujących się kulturą oraz mediami.

Nagrania wystąpień prelegentów publikujemy na stronie CopyCamp.pl, można zobaczyć je także na naszym kanale w serwisie YouTube.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wraz z nami oglądały wystąpienia prelegentów w kinie „Kultura”, bądź obserwowali relację, prowadzoną za pomocą streamingu. Dziękujemy też za uwagi i komentarze odbiorców w czasie trwania transmisji. Pragniemy również wyrazić wdzięczność naszym Partnerom, bez których CopyCamp nie mógłby przybrać tak rozległej formy – Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, firmie Google, Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS, oraz patronom medialnym – serwisom Polityka.pl, AdMonkey, ngo.pl, Notesowi na 6 Tygodni, a także wszystkim, którzy poświęcili czas na przygotowanie relacji z naszego przedsięwzięcia i wsparli nas ciepłym słowem.

Chcielibyśmy, aby CopyCamp stał się konferencją cykliczną i na trwale wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Kolejny, mamy nadzieję, że jeszcze większy i ciekawszy CopyCamp planujemy przeprowadzić jesienią 2013 roku.

Dotychczasowe relacje z pierwszej edycji CopyCampu można przeczytać miedzy innymi na stronach Co nas uwiera w prawie autorskim, Bibliosferze oraz stronie ZAiKSu. Wystąpień prelegentów w formie podkastów można odsłuchać także na stronie Wikiradia dzieki wytrwałej pracy dokumentacyjnej Borysa Kozielskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz