1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Rząd jednak sprzeciwi się rozszerzeniu mandatu ITU

12 listopada 2012 14:29
Marta Skotnicka/Paweł Stankiewicz

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wraca do swojego pierwotnego stanowiska w sprawie rozszerzenia mandatu Międzynarodowej Unii Telekomunikacji (ITU) na zarządzanie internetem.
Po konsultacjach społecznych, w których swoje stanowisko wraz z trzema zaprzyjaźnionymi organizacjami wyraziła także Fundacja Nowoczesna Polska, MAiC nieoczekiwanie zmienił swoje stanowisko w sprawie rozszerzenie mandatu ITU na zarządzanie internetem: na nieco bardziej otwarte na taką możliwość.
Obecnie Ministerstwo znów zmienia stanowisko, tym razem wracając do swej pierwotnej propozycji.
Do szczytu w Dubaju został jeszcze prawie miesiąc (odbędzie się on w dniach 3-14 grudnia 2012), zastanawiające jak wiele razy jeszcze rząd może zmienić zdanie?
Jak podaje Panoptykon, na podstawie stanowiska ma powstać też szczegółowa instrukcja negocjacyjna, która nie będzie przedmiotem konsultacji społecznych.

Komentarze

Dodaj komentarz