1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Sprawna akcja policji - proces za dwa odcinki Koziołka Matołka umieszczone w internecie

19 marca 2013 14:02
Paweł Stankiewicz

Gazeta Wyborcza donosi, że po sprawnej akcji policji z dwóch państw, zatrzymano Pawła S., który umieścił w sieci dwa odcinki Koziołka Matołka. Grozi mu za to do dwóch lat więzienia lub kara grzywny. Gazeta przytacza też wypowiedź bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, które uważa, że umieszczenie tych filmów w sieci to jednak okradanie kogoś z własności. Gazeta zwraca też uwagę, że podobnej szybkości w ściganiu podejrzanych nie można było zauważyć w przypadku nękania 13-latki treściami pornograficznymi i groźbami.
Sprawę komentuje też Marcin Maj w Dzienniku Internautów takiej sprawności organów egzekwowania prawa nie doczekała też się sprawa serwisu redwatch. Ponadto zwraca uwagę, że pojęcie kradzieży jest nadużyte, a za produkcję Koziołka Matołka zapłaciło państwo, a zatem składali się na niego pewnie też rodzice czy dziadkowie pozwanego.

Komentarze

Dodaj komentarz