1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Wolny nabór na CopyCamp 2013

19 sierpnia 2013 16:05
Marta Skotnicka

Wciąż trwa wolny nabór na drugą edycję konferencji CopyCamp, która odbędzie się 1 października 2013 r. w warszawskim kinie Muranów.

Zapraszamy do udziału w wolnym i otwartym naborze na prelegentów tegorocznego wydarzenia. W celu zgłoszenia propozycji wystąpienia (limit: 10 minut), należy przesłać krótki opis prezentacji (1800 znaków), korzystając z formularza na stronie copycamp.pl. Formularz służy również do rejestracji w roli uczestnika (należy wypełnić jedynie pola obowiązkowe).

Autorzy najciekawszych zgłoszeń będą mieli okazję zaprezentować swoje poglądy w jednej z sal konferencji, która w tym roku będzie gościć w kinie Muranów.

Zgłoszenia przyjmujemy do 27 sierpnia 2013 r.

CopyCamp to spotkanie specjalistów zajmujących się prawem autorskim w Polsce i na świecie. W tym roku celem wydarzenia będzie szukanie praktycznych rozwiązań w zakresie wspierania działalności twórczej z uwzględnieniem potrzeb użytkowników, komunikacja i język w ramach debaty o prawach autorskich oraz system prawno-autorski w perspektywie antropologicznej, ekonomicznej, socjologicznej. Będzie także miejsce na analizę obowiązującego w Polsce prawa autorskiego w kontekście ustawodawstwa międzynarodowego.

Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie Eben Moglen – profesor prawa na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, autorytet w dziedzinie zastosowania wolnego oprogramowania, współtwórca (wraz z Richardem Stallmanem) licencji GNU GPL.

Dwie równoległe sesje wystąpień odbędą się w godzinach od 14.00 do 21.30. W trakcie pierwszej głos będą zabierać zaproszeni gości, a w drugiej prelegenci, którzy nadesłali zgłoszenia w ramach otwartego naboru. Dynamiczna formuła „campu” umożliwi prelegentom zaprezentowanie swoich opinii podczas krótkich, 10-minutowych wystąpień. Wyklucza ona panel dyskusyjny jako narzędzie wymiany poglądów. Będzie to możliwe w trakcie przerw, których nieformalny charakter zachęci do swobodnej rozmowy.

Konferencja CopyCamp jest częścią projektu „Przyszłość prawa autorskiego” prowadzonego przez Fundację Nowoczesna Polska. Współorganizatorem tegorocznej edycji będzie Koalicja Otwartej Edukacji. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe oraz firma Google.

CopyCamp 2013 objęty jest patronatami medialnymi serwisu Gazeta.pl, tygodnika Przekrój, Notesu na 6 tygodni, Dziennika Internautów, NGO.pl, plagiat.pl, ADMONKEY, unikonferencje.pl i WikiRadia.

Dodatkowych informacji na temat wydarzenia udziela:

Marta Skotnicka
Fundacja Nowoczesna Polska
martaskotnicka@nowoczesnapolska.org.pl
tel. 22 621 30 70

Komentarze

Dodaj komentarz