1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Wolny nabór na CopyCamp 2014

30 kwietnia 2014 17:01
Marta Skotnicka

Ruszył wolny nabór na trzecią – tym razem dwudniową – edycję konferencji CopyCamp, która odbędzie się w dniach 6-7 listopada 2014 r. w warszawskim kinie Praha.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji wystąpień! Aby wziąć udział w wolnym naborze, należy przesłać krótki opis prezentacji (1800 znaków), korzystając z formularza prelegenta na stronie copycamp.pl. Aby uczestniczyć w konferencji bez prezentacji, należy zarejestrować się poprzez formularz uczestnika.

Autorzy najciekawszych zgłoszeń będą mieli okazję zaprezentować swoje poglądy w jednej z sesji tematycznych określonych przez zaproponowane ścieżki:

 • Prawo autorskie i sztuka
 • O kreatywnej klasie średniej
 • Jak płacić za twórczość?
 • Jak zarabiać na twórczości?
 • Prawo autorskie i edukacja
 • Technologie i innowacje
 • Prawo autorskie a prawa człowieka
 • Self-Publishing
 • Przyszłość książki
 • Prawo autorskie i jego egzekwowanie
 • Przyszłość prawa autorskiego
 • O debacie prawnoautorskiej

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2014 r.

Międzynarodowa konferencja CopyCamp jest pierwszym cyklicznym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, które podejmuje wielowątkową, zrównoważoną i nieskrępowaną dyskusję na temat społecznych i ekonomicznych aspektów prawa autorskiego. Trzecia odsłona wydarzenia jest adresowana nie tylko do przedstawicieli/ek instytucji kultury i mediów, sektorów kreatywnych, kręgów naukowych, prawniczych, politycznych i pozarządowych, ale także do jak najszerszej grupy zainteresowanych z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy krajów Grupy Wyszehradzkiej, pragnących zaprezentować swoje poglądy na międzynarodowym forum.

W tym roku będziemy mieli zaszczyt gościć dwoje znakomitych prelegentów: Cory’ego Doctorowa, kanadyjskiego pisarza i dziennikarza, autora powieści science-fiction, w tym nagradzanego Małego Brata i współredaktora serwisu Boing Boing oraz Birgittę Jónsdóttir, islandzką poetkę i posłankę do parlamentu, obrończynię praw człowieka i aktywistkę Internetu.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie konferencji.

Konferencja CopyCamp jest częścią projektu „Przyszłość prawa autorskiego” prowadzonego przez Fundację Nowoczesna Polska.
Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe oraz firma Google.
Partner: Koalicja Otwartej Edukacji.

Dodatkowych informacji na temat wydarzenia udziela:

Marta Skotnicka
Fundacja Nowoczesna Polska
martaskotnicka@nowoczesnapolska.org.pl
tel. 22 621 30 70

Komentarze

Avatar
internauta
27 maja 2014 21:36

Obecnie wydaje mi się iż reforma prawa autorskiego skupi się na wprowadzenia większych obostrzeń. Uważam tak dlatego iż kluczowi posłowie zajmujący się reformą prawa autorskiego nie dostali się do PE:(.

Avatar
24 czerwca 2014 11:26

Pragnę przyłączyć vaiy udziału w konferencji.

Avatar
Marta Skotnicka
24 czerwca 2014 11:55

Cieszymy się, prosimy o rejestrację tu: http://copycamp.pl/info/wez-udzial/
Pozdrawiam
Marta

Dodaj komentarz