1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Zapytaj prawnika o prawo autorskie

15 stycznia 2013 13:14
Marta Skotnicka

Jeśli macie wątpliwości dotyczące praw autorskich lub znaleźliście się w związanej z nimi kłopotliwej sytuacji, mamy na to radę!

Na stronie projektu Prawo Kultury ruszyła właśnie nowa usługa: Pierwsza pomoc w prawie autorskim.

Od dzisiaj, w każdy wtorek dyżur będzie pełnił prawnik, który w zindywidualizowany sposób odpowie na wszelkie pytania związane z prawem autorskim. Wystarczy zadać pytanie w prostym formularzu. Wkrótce uruchomiona zostanie także linia telefoniczna.

Zapraszamy do korzystania z pierwszej pomocy w prawie autorskim!

Zdjęcie: opensourceway, CC BY-SA 2.0

Komentarze

Avatar
projekty architektoniczne
15 stycznia 2013 23:54

Dobry wieczór,
W mojej codzienności również pojawił się problem z prawem autorskim.
Od wielu lat w kilka osób ( 4 – osobne firmy ) tworzyliśmy i projektowaliśmy wspólnie (od 2006 roku) projekty zarówno wnętrz jak równieź architekturę.Byliśmy laureatami wielu nagród, wyróźnień i publikacji.Założycielami firmy były dwie osoby, a pozostałe dwie dołączyły już na samym początku wspólnej wspólpracy aż do momentu kiedy, wszyscy postanowili się rozejść.Problemów jest wiele, a jednym z nich to kto jest autorem całego portfolio?
Załozyciele firmy?Jeden z założycieli?czy cały zespół 4 osób?Na projekt składa się idea, pomysł, model, rzuty, przekroje, elewacje, plan zagospodarowania, wizualizacje.Kto i w jakim stopniu może posługiwać się dorobkiem 7 lat pracy?

Avatar
Marta Skotnicka
16 stycznia 2013 01:32

Dziękuję za komentarz. Bardzo proszę o wpisanie pytania do formularza według instrukcji powyżej – to znacznie przyspieszy odpowiedź.
Dziękuję,
Marta

Avatar
3 marca 2015 13:09

Super sprawa, zaraz skorzystam

Dodaj komentarz