Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Wspierane przez
Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

Pierwsza pomoc w prawie autorskim: zapytaj prawnika

Zadaj nam pytanie!

Jeżeli masz pytanie dotyczące prawa autorskiego, którego nie ma na poniższej liście, i na które nie znalazłeś/znalazłaś odpowiedzi w przewodniku po prawie autorskim, możesz je nam zadać dzwoniąc w każdy poniedziałek w godz. 15-17 pod numer +48 516 519 697 lub za pomocą specjalnego formularza.

Na pytania odpowiada dr Krzysztof Siewicz oraz Alicja Rytel.

Krzysztof Siewicz to radca prawny specjalizujący się w prawnych aspektach przetwarzania informacji. Dr Siewicz jest pracownikiem Centrum Otwartej Nauki ICM UW oraz of counsel kancelarii prawnej GWW LEGAL.

Dr Krzysztof Siewicz ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz uzyskał dyplom LLM Central European University w Budapeszcie. Doktorat o ochronie wolności użytkowników oprogramowania obronił na Uniwersytecie w Lejdzie (Holandia). Jest autorem szeregu publikacji naukowych poświęconych korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz posiada wieloletnie doświadczenie doradcze w tej tematyce.

Alicja Rytel ukończyła prawo oraz literaturę porównawczą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę dyplomową dotyczącą ochrony autorskich praw osobistych obroniła w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ. Doświadczenie z dziedziny prawa autorskiego zdobywała biorąc udział w postępowaniach sądowych o ochronę autorskich praw majątkowych. Obecnie odbywa aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Filtruj pytania

Wybierz kategorię tematów:
Wyświetl tylko na temat: licencje CC CC-BY-SA CC-BY-NC CC-BY-ND

Odpowiedzi na już zadane pytania (326):

następne