1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska

Czy instytucja (JST) może wykorzystać w celach np. promocyjnych utwór fotograficzny, który można pobrać z oficjalnej strony www lub forum, bez zgody jego autora. Fotografia nie jest zabezpieczona przed skopiowaniem na dysk komputera. Regulamin na stronie / forum nie zawiera informacji zabraniających kopiowania i rozpowszechniania takich materiałów.

Tematy: dozwolony cytat / dozwolony użytek / fotografia / art. 29 pr. aut. / komercyjne wykorzystanie / rozpowszechnianie / cudze materiały / korzystanie z cudzej twróczości / wykorzystanie fotografii w celach promocyjnych / wykorzystanie fotografii znalezionej w internecie / zabezpieczenie fotografii przed pobraniem / wykorzystanie cudzej fotografii / wykorzystanie fotografii umieszczonej na forum / pobieranie fotografii z internetu

Korzystanie z ochrony prawa autorskiego nie wymaga żadnych formalności. Zatem, brak zastrzeżenia ani zabezpieczenia oznacza zakaz korzystania, o ile takie korzystanie nie będzie się mieściło w ramach któregoś przepisu o dozwolonym użytku (np. cytowanie).

dr Krzysztof Siewicz

Wróć do listy pytań.