1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Doctorow w BookRage!

14 października 2014 09:22
Marta Skotnicka

Rusza pakiet BookRage z najnowszą publikacją Fundacji Nowoczesna Polska!

Kontekst to zbiór esejów Cory’ego Doctorowa, kanadyjskiego dziennikarza, pisarza, blogera (współredaktora serwisu Boing Boing), laureata nagrody Campbella dla najlepszej powieści i nagrody Prometeusza przyznanej w 2009 roku za wydanego również w Polsce Małego Brata oraz w 2013 roku za Pirate Cinema (2012), autora powieści science-fiction, m.in. Down and Out in the Magic Kingdom (2004) czy Markers (2009), nowel I, Robot (2006) i Gdy sysadmini rządzili światem (2007) oraz zbiorów opowiadań, m.in. nagrodzonej antologii A Place So Foreign and Eight More (2004), Overclocked: Stories of the Future Present (2007) czy With a Little Help (2010). Kilkakrotnie nominowany do nagród Hugo i Nebula.

„Cory Doctorow pisze takie książki science-fiction, jakie ludzie, tacy jak Richard Stallman i ja, chcieliśmy czytać w wieku dorastania. Dzisiaj przyciąga mnie tym, jak – m.in. w Kontekście – krytycznie odnosi się do technologii oraz walczy o polityki kulturalne, które przedkładają wolność tworzenia nad własnościową cenzurę. I nikt nie robi tego w tak bystry, swobodny, wręcz niedbały, ale i elegancki sposób. Doctorow “zabójczo bezbłędnie” objaśnia, dlaczego nie lubimy iPadów. Ma nosa do rozmaitych ciekawych i pożytecznych ciekawostek technologicznych. Oto definicja XXI-wiecznego człowieka renesansu. Poznajcie go w Kontekście. A jeśli już go znacie, spędźcie kolejny wieczór z jednym z najbardziej bezpośrednich i zajmujących interlokutorów na świecie” – pisze o książce Eben Moglen, gość specjalny zeszłorocznej konferencji CopyCamp.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji wydarzenia na stronie konferencji CopyCamp.

Książki do nabycia na stronie BookRage.

Komentarze

Dodaj komentarz