1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Jaka jest przyszłość prawa do kultury?

31 grudnia 2014 12:10
Marta Skotnicka

Fundacja Nowoczesna Polska przedstawia rezultaty badania możliwych scenariuszy przyszłości dotyczących tworzenia, udostępniania i wykorzystywania dóbr kultury oraz wpływu prawa autorskiego na stan europejskiego społeczeństwa, kultury, edukacji, sektora kreatywnego w perspektywie roku 2040.

Prawo autorskie jest soczewką skupiającą wiele różnych i skomplikowanych problemów – od kwestii związanych z prawami podstawowymi, takimi jak wolność słowa, swoboda komunikacji i prawo do prywatności, przez modele ustrojowe życia politycznego, po tektoniczne zmiany na rynkach wywołane przemianami technologicznymi. Od stanu tej legislacji zależy nie tylko sposób działania wielu sektorów biznesu, ale także podstawowe kwestie związane z komunikacją setek milionów ludzi, los obywateli polegających na prawie autorskim jako metodzie zarabiania na życie, poziom edukacji, czy sposób funkcjonowania kultury wysokiej.

(ze Wstępu Jarosława Lipszyca)

Raport podsumowujący projekt jest dostępny w języku polskim i angielskim.

Komentarze

Dodaj komentarz