1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Możesz skopiować całą książkę

5 lutego 2013 16:07
Radek Czajka

Centrum Cyfrowe Projekt: Polska i Bibliosfera.net rozpoczęły właśnie akcję wysyłania plakatów informacyjnych pt. „Możesz skserować całą książkę”, połączoną z konkursem o dozwolonym użytku w bibliotekach:

Pamiętaj: możesz skserować albo zeskanować całą książkę – nawet w bibliotece! Prawo autorskie pozwala na to w ramach tzw. dozwolonego użytku. Nie stawia ono żadnych ograniczeń co do ilości stron czy typu publikacji.

O tym, że mamy prawo kopiować książki, przypominaliśmy także podczas naszej kampanii społecznej oraz w naszym naszym przewodniku po prawie autorskim. Teraz rzetelna informacja o dozwolonym użytku trafi także na ściany bibliotek.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania chęci otrzymania paczki z zestawem materiałów promocyjnych. Więcej informacji na stronie akcji.

Komentarze

Dodaj komentarz