1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Spotkanie autorskie z Corym Doctorowem

10 października 2014 16:58
Marta Skotnicka

NOWA KSIĄŻKA O INTERNECIE! Cory Doctorow (BoingBoing) o szyfrowaniu, prawie autorskim, dmuchawcach, wolnych licencjach i byciu rodzicem.

Cokolwiek teraz robisz, odłóż to i otwórz tę książkę na stronie 190. Rozdział o tym, jak Cory Doctorow, bywały w Internecie i znający wszystkie sztuczki, jednak dał sobie wykraść swoje hasło do Twittera, to lektura obowiązkowa dla każdego. Nie wmawiaj sobie, że jesteś ostrożny i się na tym znasz, bo on też jest ostrożny i też się na tym zna. A co gorsza, mogą wykraść ci coś poważniejszego od hasła do Twittera. Dostęp do rachunku bankowego? Sieci korporacyjnej? Archiwum w chmurze, na którym trzymasz osobiste zdjęcia? Przeczytaj, jak łatwo to stracić.
A jak już przeczytasz to – polecam resztę książki – pisze Wojciech Orliński o zbiorze esejów Cory’ego Doctorowa, Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku.

Cory Doctorow to kanadyjski dziennikarz, pisarz, bloger (współredaktor serwisu Boing Boing), laureat nagrody Campbella dla najlepszej powieści i nagrody Prometeusza przyznanej w 2009 roku za wydanego również w Polsce „Małego Brata” oraz w 2013 roku za Pirate Cinema (2012), autor powieści science-fiction, m.in. Down and Out in the Magic Kingdom (2004) czy Markers (2009), nowel I, Robot (2006) i Gdy sysadmini rządzili światem (2007) oraz zbiorów opowiadań, m.in. nagrodzonej antologii A Place So Foreign and Eight More (2004), Overclocked: Stories of the Future Present (2007) czy With a Little Help (2010). Kilkakrotnie nominowany do nagród Hugo i Nebula.

Premiera książki wydanej przez Fundację Nowoczesna Polska będzie miała miejsce podczas trzeciej edycji Międzynarodowej Konferencji CopyCamp 2014, która odbędzie się 6-7 listopada 2014 w warszawskim kinie Praha. Gościem specjalnym będzie właśnie Doctorow. Więcej informacji na stronie konferencji oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Corym Doctorowem, które odbędzie się 7 listopada 2014 r. o godz. 12.00 w Centrum Zarządzania Światem przy ul. Okrzei 26 w Warszawie.

Gospodarzami wydarzenia będą Wojciech Orliński i Jarosław Lipszyc.

Spotkanie odbędzie się w całości w języku angielskim.

Na miejscu będzie możliwość zakupu książki.

Blog Boing Boing, którego współautorem jest Cory Doctorow, to zakładka, którą odwiedzam codziennie. Bardzo ciekawie pisze się tam o internecie, popkulturze, polityce, nauce… tak jak w tej książce- poleca Orliński

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny!

Komentarze

Dodaj komentarz