1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Prawo kultury

Chcemy nagrać audiobooka dla dzieci z bajek umieszczonych na stronie wolnelektury.pl. Czy możemy emitować go w naszej stacji oraz czy możemy umieszczać go na naszej stronie do bezpłatnego pobrania dla naszych słuchaczy?

„Większość utworów w bibliotece wolnelektury.pl nie jest objęta majątkowym prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza że można je swobodnie publikować i rozpowszechniać…” (http://wolnelektury.pl/info/prawa/). Utwory z domeny publicznej można w szczególności nagrywać jako audiobooki oraz samodzielnie rozpowszechniać. Proszę tylko zwrócić uwagę, że część utworów na Wolnych Lekturach oraz twórcze zmiany redakcyjne wprowadzone do znajdujących się tam utworów z domeny publicznej są udostępniane na wolnej licencji CC-BY-SA. Licencja ta pozwala na swobodne rozpowszechnianie w oryginale i w opracowaniu wymagając jedynie podania informacji o autorstwie, utworze, źródle oraz o licencji. Licencja wymaga ponadto, aby opracowania były dostępne na tej samej licencji co oryginał.