1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Prawo kultury

Czy licencja CC-BY będzie poprawnie opisana jeśli umieszczę na swojej stronie zdjęcie, które w nazwę będzie miało imię i nazwisko autora oraz typ licencji i źródło? Taki opis nie będzie widoczny bezpośrednio na stronie, ale będzie widoczny po pobraniu zdjęcia, skopiowaniu go lub najechaniu na nie myszką. Czy taki opis jest poprawny? Jeśli użyję kilkunastu zdjęć na stronie, zamieszczanie pod każdym opisu lub nawet w stopce zaburzy cały projekt.

Licencje CC nie precyzują konkretnych sposobów wskazywania wymaganych przez nie informacji. Należy to zrobić w rozsądny sposób tak, aby nie wprowadzać odbiorców utworów w błąd. Warto zwrócić uwagę na to, jakie w danej dziedzinie funkcjonują zwyczaje w zakresie podawania autorstwa i źródła, i w miarę możliwości spróbować się do nich dostosować.