1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

BookRage - nowa inicjatywa e-bookowa

27 lutego 2013 22:01
redakcja

Po serwisie MusicRage.org z pakietami muzycznymi, przyszła kolej na pakiety e-bookowe. Serwis BookRage.org startuje z pierwszą edycją i pakietem zawierającym twórczość czołowych polskich pisarzy fantasy. Tak jak w przypadku MusicRage, tak i tu, to klient decyduje ile chce zapłacić za kupowane książki.

W odróżnieniu od swojego poprzednika, serwis BookRage.org jest ze względu na język skierowany stricte do polskiego odbiorcy. Na tym jednak różnice pomiędzy oboma serwisami tak naprawdę się kończą, bo zasady użytkowania pozostają takie same. Oferowany pakiet e-booków możemy zakupić za cenę którą sami uznajemy za stosowną, bądź też na którą aktualnie możemy sobie po prostu pozwolić. Pieniądze możemy dodatkowo podzielić jeszcze na 3 części: część która pójdzie do autorów książek z kupionego przez nas pakietu, część którą chcemy przeznaczyć na działanie serwisu BookRage i część na cel pożytku publicznego.

W pierwszym oferowanym przez portal pakiecie, znajdziemy uznanych już na polskim rynku autorów z gatunku fantasy/s-f, Anne Kańtoch, Łukasza Orbitowskiego, czy Jacka Dukaja. W kolejnych edycjach, mają znaleźć się pakiety z innymi gatunkami literackimi i równie dobrymi autorami.

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (który ostatnio uruchomił także możliwości płatności kartą dla osób nieposiadających konta w tym serwisie), jak poprzez e-przelewy systemu płatności DotPay. – Chcemy, aby idea zawarta w MusicRage mogła dalej się rozwijać i przenosić na kolejne obszary działalności kulturalnej. Z czasem, tak samo jak w przypadku MusicRage, będziemy starać się poszerzać zasięg stylistyczny, a może i językowy serwisu BookRage – mówi Michał Michalski, współzałożyciel serwisu.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska: Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska, jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie, i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów byśmy wspierali. – dodaje Tomasz Stachewicz, drugi z pomysłodawców serwisu.

Komentarze

Dodaj komentarz