1%
Logo akcji 1%

Czy wiesz, że możesz nam pomóc prowadzić edukację prawnoautorską, przekazując 1% swojego podatku? To bardzo proste - wystarczy, że w zeznaniu podatkowym podasz nasz numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

KOED przypomina MAiC o otwartości

29 sierpnia 2013 14:01
Paweł Stankiewicz

Na początku sierpnia Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ogłosiło konkurs na realizację zadania publicznego „Upowszechnianie korzystania z internetu i rozwój kompetencji cyfrowych”. W regulaminie konkursu, jak zwraca uwagę w liście otwartym Koalicja Otwartej Edukacji, zabrakło zapisów zapewniających otwartość zasobów których powstanie ma być finansowane ze środków pochodzących z tego konkursu.
W liście czytamy m.in.:
Koalicja Otwartej Edukacji rekomenduje wdrażanie w konkursach grantowych obowiązku zapewnienia otwartości treści finansowanych ze środków grantowych, a stanowiących przedmioty prawa autorskiego. Treści te powinny być upublicznione tak, by umożliwiać swobodny dostęp do nich i dalsze ich wykorzystanie. Grantodawcy powinni zamieścić w regulaminach i umowach grantowych zapisy zobowiązujące grantobiorców do otwartej publikacji materiałów przygotowanych w ramach projektów.

Komentarze

Dodaj komentarz