1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Konkurs na najlepszą pracę o przyszłości prawa autorskiego Future of Copyright 2.0 CALL FOR PAPERS!

4 lipca 2013 10:19
Patrycja Klempas

Jak powinna wyglądać przyszłość prawa autorskiego? Jaka jest Twoja wizja? Napisz, zaśpiewaj, namaluj i powiedz nam o tym! Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do wspierania i do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą pracę dotyczącą przyszłości prawa autorskiego. Jeszcze przez 4 dni można wpłacić dowolną kwotę na nagrodę, a do 1 sierpnia 2013 zgłosić swoją pracę.

Wszyscy czujemy, że prawo autorskie nie pasuje do dzisiejszych czasów. Chcemy je zmienić, ale jak? Powiedz nam jaka jest Twoja wizja?

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do wspierania i do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą pracę dotyczącą przyszłości prawa autorskiego.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, musisz do 1 sierpnia opublikować swoją pracę w internecie i wysłać do nas na adres: contest@nowoczesnapolska.org.pl. Forma pracy jest dowolna, jednak musi uwzględniać ogólną tematykę przyszłości praw autorskich i być napisana (wyśpiewana itd.) po angielsku. Rozmiar stworzonego przez Ciebie tekstu kultury jest ograniczony (do 15 tys. znaków w tekście lub 10 minut dla audio i wideo).

Nagroda dla zwycięzcy jest ufundowana przez społeczność, która decyduje o jak wysoką stawkę będą walczyć uczestnicy. Chcesz pomóc w „tworzeniu” nagrody? Wystarczy odwiedzić stronę konkursu i wpłacić dowolną kwotę (począwszy od 1$). Za każdą wpłatę powyżej 5$ otrzymasz drobny upominek, jednak czas fundowania nagrody jest ograniczony – do zakończenia zbiórki pozostały tylko 4 dni!

Prace oceni międzynarodowe jury: Beatriz Busaniche (Via Libre Foundation), Shun-Ling Chen (wykładowczyni i aktywistka), Mike Linksvayer (Creative Commons), Joe McNamee (EDRi), Jérémie Zimmermann (La Quadrature du Net) i Jarosław Lipszyc (prezes Fundacja Nowoczesna Polska, organizatorki konkursu).

Zwycięzca zostanie wyłoniony 24 sierpnia 2013 roku.

Zapraszamy!

ulotka

Fot. remix w oparciu o Damę z łasiczką Leonarda da Vinci’s i Dziewczyną z perłą Vermeera Radek Czajka na licencji CC-BY-SA

Komentarze

Dodaj komentarz