1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Dyskusja o nowych wersjach licancji Creative Commons

28 sierpnia 2012 16:47
Paweł Stankiewicz

W społeczność Creative Commons trwa dyskusja na temat nowych wersji licencji Creative Commons. Szczególne kontrowersje budzą licencje Creative Commons zawierające określenia charakteryzujące: „Bez utworów zależnych” oraz „Użycie niekomercyjne”.

Głos w sprawie zabrała ostatnio międzynarodowa organizacja studentów Students for Free Cultrue: sprzeciwia się zdecydowanie włączaniu w rodzinę licencji Creative Commons licencji zawierających klauzule – „Bez utworów zależnych” oraz „Użycie niekomercyjne”.
Stanowisko przeciwne zaprezentował nieco wcześniej Dawid Willey, wyrażając swoje zdenerwowanie z powodu informowania przez aplikację wyboru licencji na stronie CC o tym że wybrana licencja nie jest Licencja Wolnej Kultury.
Do dyskusji ustosunkowało się też samo Creative Commons”:http://creativecommons.org/weblog/entry/33874 zastrzegając, że w decydowaniu o przyszłości klauzul będzie brała pod uwagę opinie wszystkich (w tym obecnych i przyszłych) interesariuszy.

Komentarze

Dodaj komentarz