1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

"Wysoka skala piractwa komputerowego w Polsce"

8 października 2012 17:17
Paweł Stankiewicz

Jak dowiadujemy się z Computerworld lub z Interii wysoka jest w Polsce skala piractwa internetowego. Jak czytamy dalej Business Software Alliance otrzymało od początku roku „396 mailowych zgłoszeń o przypadkach piractwa komputerowego.” I dalej: „Skala problemu piractwa w Polsce skłoniła BSA do przeprowadzenia kampanii informacyjnych przestrzegających polskich przedsiębiorców przed konsekwencjami używania nielegalnego oprogramowania.” W radiu do 19 października będą dwie kampanie: jedna będzie ostrzegać przed posiadaniem nielegalnego oprogramowania, druga będzie zachęcać do donoszenia na tych co mogą mieć takie oprogramowanie (budujemy zaufanie społeczne).
Czy 396 donosów (bez wyroków sądowych czy ugody będącej formą przyznania się) to dużo? Sprawdźmy: ile jest firm w Polsce? Serwis twoja-firma.pl informuje, że w roku 2011 zarejestrowano mniej firm bo tylko 285 455. Nowo zarejestrowanych działalności gospodarczych. Podmiotów gospodarki narodowej jest wg GUS w dniu 31.08.2012 – błahostka – 3 922 903. Zakładając, że połowa to podmioty nieaktywne, a połowa tej połowy nie ma komputera, to jakieś 980 tysięcy podmiotów. Daje nam to przy niemal 400 zgłoszeniach zastraszającą skalę 0,04%.
Proszę spróbujcie się nie śmiać. I nie płakać.

Komentarze

Dodaj komentarz