1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Cykl spotkań wokół książki Cory'ego Doctorowa "Kontekst"

26 listopada 2014 13:06
Redakcja

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza na cykl spotkań wokół książki Cory’ego Doctorowa Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI w.

Pierwsze odbędzie się w sobotę 6 grudnia w poznańskim klubie Zemsta (ul. Fredry 5/3a) o godz. 18:00.

„Czy internet to coś więcej niż telewizja kablowa z niekończącą się liczbą kanałów? A jeśli tak, to jakie warunki muszą być utrzymane żeby się nią nie stał?” Czyli m. in. o neutralności Internetu, własności intelektualnej i dobru wspólnym rozmawiać będą Roman Kurkiewicz (Collegium Civitas), Maria Świetlik (Internet Society PL) i Michał „rysiek” Woźniak (Polska Grupa Użytkowników Linuxa).

Komentarze

Avatar
internauta
26 listopada 2014 20:34

Słyszałem o planowanych regulacjach internetu związanych z neutralnością sieci według mnie wydarzenie , które ma odbyć się 6 grudnia do odpowiednie miejsce i pora na poruszenie tego tematu( możliwych nie pożądanych skutków takiej regulacji) więcej na ten temat w linku poniżej

https://savetheinternet.eu/

Avatar
Maria Świetlik
27 listopada 2014 14:41

Dziękuję za komentarz! Faktycznie neutralność sieci wciąż nie jest dostatecznie zabezpieczona – o tym czy i jak można ją ochronić będziemy rozmawiać na spotkaniu na pewno, zapraszam :)

Dodaj komentarz