1%
Logo akcji 1%

Fundacja Nowoczesna Polska to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury. Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Organizator
Fundacja Nowoczesna Polska
Avatar

Richard M. Stallman proponuje rozwiązanie problemu patentów

9 listopada 2012 22:18
Paweł Stankiewicz

W opublikowanym w Wired artykule Richard Stallman proponuje rozwiązanie problemu patentów na oprogramowanie. Oprócz wojen patentowych zdaniem wielu zainteresowanych tematem amerykański system patentowy gasi ducha innowacyjności. Stallman szacuje, że systemie operacyjny GNU/Linux może być zagrożony przez około 100 000 istniejących patentów.
Proponowanym przez niego rozwiązaniem jest zmiana prawa, tak aby (...) rozwijanie, dystrybuowanie albo używanie programów na ogólnie używanym sprzęcie komputerowym nie stanowiło złamania patentów.

Tekst Stallmana jest częścią serii opinii prezentowanych przez Wired przed konferencją pod tytułem „Rozwiązanie problemu patentów na oprogramowanie”, która odbędzie się 16 listopada 2012 na Uniwersytecie Santa Clara.

zdjęcie: http://www.flickr.com/photos/habibmhenni/7139292389/sizes/z/, autor: HabibMhenni, licencja: CC-BY-SA

Komentarze

Dodaj komentarz